
13 лютого відбувся онлайн-тренінг «Компостування як ефективний спосіб управління органічними відходами в громаді» від Kharkiv Zero Waste, на якому студенти ІІІ курсу групи ЕК-13 у рамках вивчення дисципліни «Екологічна безпека» разом з доцентом кафедри екології Наталією Свояк дізналися, як впливає компостування на зменшення кількості викидів парникових газів. В рамках проєкту з екологічного відновлення Люботина експертка з управління відходами Ольга Хандогіна дослідила зв’язок компостування та викидів на прикладі міста Люботин Харківської області.

На сьогодні у Європейському союзі Директива 2008/98/ЄС встановлює, що біовідходи необхідно збирати окремо та забезпечувати їх подальше оброблення і перероблення. Люботин — друге місто після Львова поза межами Європейського союзу, що підписало зобов’язання зменшити кількість залишкових відходів, ставши на шлях до Zero Waste (нуль відходів) сертифікованого міста.

Проєкт втілюється ГО «ЦГМІ» (Zero Waste Kharkiv) у співпраці з «Центром екологічних ініціатив «Екодія»» за фінансової підтримки Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини в рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ) «Посилення громадянського суспільства в реалізації національної кліматичної політики».