Освітня програма «Екологія, охорона навколишнього природного середовища та збалансоване природокористувння», у якій поєднано фундаментальні знання з екології та суміжних наук дозволяють підготувати спеціалістів-екологів, здатних розв’язувати складні екологічні завдання та сприяти покращенню якості довкілля, раціональному використанню природних ресурсів та забезпеченню здоров’я населення країни.
Мета зазначеної освітньої програми – підготовка висококваліфікованих і професійних екологів, здатних вирішувати наукові задачі та питання щодо зменшення рівня антропогенного впливу на природне середовище, розробляти ефективні природоохоронні заходи, розв’язувати практичні завдання у галузі екології та охорони навколишнього середовища.
Для реалізації навчального плану програми студенти та викладачі забезпечені потужною технічною та лабораторною базою (лабораторія моніторингових та біоіндикаційних досліджень, сучасний комп’ютерний клас), яка дає можливість реалізовувати інструментальні методи дослідження якості довкілля, проводити екотоксикологічні та гідроекологічні, популяційні дослідження. Навчання студентів забезпечене достатньою кількістю новітніх підручників, навчально-методичних посібників, інтерактивних матеріалів, базами виробничої практик, польовими стаціонарами.
Студенти мають можливість проходити навчальну та виробничу практики, реалізовувати дипломні проекти в рамках співпраці з національними природними заповідниками та парками (Канівський природний заповідник, лісопаркове урочище «Феофанія», Карпатський національний природний парк, Дахнівське лісництво тощо).
Напрямки виробничої діяльності випускників
- природоохоронне інспектування;
- екологічна експертиза;
- екологічна паспортизація територій та підприємств;
- екологічний менеджмент;
- організація природоохоронною діяльністю;
- управління заповідною справою;
- управління земельними та водними ресурсами;
- розробка та експертиза ресурсозберігаючих природоохоронних технологій.
Випускники спеціальності можуть працевлаштуватися у:
- Департаменти екології та природних ресурсів обласних та районних державних адміністрацій.
- Відділи екології та раціонального природокористування міських та районних рад.
- Державні екологічні інспекції.
- Відділи та лабораторії підприємств, що контролюють якість довкілля та продукції.
- Управління водних ресурсів.
- Державні інспекції с/г та захисту рослин.
- Екологічні пости при митних службах.
- Державні інспекції з контролю за використанням і охороною земель.
та обіймати посади:
- інженер з охорони навколишнього середовища;
- організатор природокористування;
- інспектор з охорони природи;
- інспектор державний з техногенного та екологічного нагляду;
- інспектор з охорони природо-заповідного фонду;
- інспектор з використання водних ресурсів;
- технік-еколог;
- еколог;
- інспектор державний;
- спеціаліст державної служби;
- викладач вищого навчального закладу;
- фахівець з управління проектами та програмами у сфері виробництва.
Якщо Ви закінчили коледж чи технікум та одержали диплом молодшого спеціаліста, Ви маєте право вступати на основі свого диплома до Черкаського державного технологічного університету на спеціальність 101 “Екологія” на перший курс, але навчатись за скороченою програмою – 1 рік 10 місяців (денна форма) чи 2 роки 10 місяців (заочна форма), замість 4. Ти будеш вступати на освітній рівень бакалавра – це перший рівень вищої освіти.
Прийом на навчання здійснюється за державним замовленням (за кошти державного бюджету) та кошти фізичних/юридичних осіб (контракт). Для вступу на спеціальність 101 “Екологія” необхідно подати документи у період з 23 червня по 07 липня 2021 року! Обов’язковим документом є сертифікат ЗНО з української мови та літератури (можна використати сертифікати 2018, 2019, 2020 та 2021 років), а вступне фахове випробування Ви проходите на базі ЧДТУ з 01 по 13 липня 2021!
Вступники для здобуття освітнього ступеня бакалавра (зі скороченим терміном навчання) подає до приймальної комісії ЧДТУ:
- заява вступника (форма заповнюється на місці);
- документ, що посвідчує особу та громадянство ;
- картку фізичної особи платника податків;
- сертифікат ЗНО з української мови та літератури (можна використати сертифікати 2018, 2019, 2020 років)
- військовий квиток або посвідчення про приписку – для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
- документ державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього.
- чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см.;
- конверт (без марок);
- папку швидкозшивач (картонна) та два файли.
- Інші копії документів подаються вступником, якщо це викликано особливими умовами вступу на відповідні конкурсні пропозиції, установлені законодавством, у строки, визначені для прийому документів.
Вступники, які проживають на тимчасово окупованій території України або переселилися з неї після 01 січня 2018 року, а також вступники, які проживають на територіях, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, подають документи з урахуванням особливостей, передбачених наказом № 560 та наказом № 697 відповідно.
У разі відсутності з об’єктивних причин документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень може подаватись довідка державного підприємства «Інфоресурс» про його здобуття, у тому числі без подання додатку документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень.
З ПРАВИЛА ПРИЙОМУ до Черкаського державного технологічного університету в 2020 році можна ознайомитись на офіційному сайті університету.
Якщо виникли питання – зателефонуй чи надішли листа на електронну пошту кафедри екології або залиш коментар на сторінці Facebook. Ми чекаємо саме на тебе!