Освітньо-професійна програма “Екологія та охорона навколишнього середовища” пропонує комплексний підхід до вивчення питань у галузі екології, охорони навколишнього середовища та природокористування через теоретичне та практичне навчання. Дана програма формує у студентів комплекс знань, умінь та навичок у галузі охорони навколишнього середовища та екологічної безпеки, що передбачає визначену зайнятість та можливість подальшої освіти та кар’єрного зростання.
Метою програми є підготовка висококваліфікованих і професійних екологів, здатних вирішувати наукові задачі та питання щодо зменшення рівня антропогенного впливу на природне середовище, розробки ефективних природоохоронних заходів, а також розв’язувати практичні завдання у галузі екології та охорони навколишнього середовища.
Для реалізації навчального плану програми студенти та викладачі забезпечені потужною технічною та лабораторною базою (лабораторія моніторингових та біоіндикаційних досліджень, сучасний комп’ютерний клас), яка дає можливість реалізовувати інструментальні методи дослідження якості довкілля, проводити екотоксикологічні та гідроекологічні, популяційні дослідження. Навчання студентів забезпечене достатньою кількістю новітніх підручників, навчально-методичних посібників, інтерактивних матеріалів, базами виробничої практик, польовими стаціонарами.
Студенти мають можливість проходити педагогічну та виробничу практики, реалізовувати дипломні проекти в рамках співпраці з національними природними заповідниками та парками (Канівський природний заповідник, лісопаркове урочище «Феофанія», Карпатський національний природний парк, Дахнівське лісництво тощо).
Магістр з екології здатний працювати в державній екологічній інспекції, управлінні екології та природних ресурсів, управлінні водних ресурсів, управлінні лісового та мисливського господарства, відділі охорони довкілля на підприємствах, органах Держспоживстандарту, науково-дослідних інститутах, навчальних закладах, на митниці України.
За Державним класифікатором зі спеціальності 101 «Екологія» можливі посади:
- Інженер з охорони навколишнього середовища;
- Інженер з техногенно-екологічної безпеки;
- Еколог;
- Експерт з екології;
- Інженер з відтворення природних екосистем;
- Інженер з охорони природних екосистем;
- Інженер з природокористування;
- Фахівець з екологічної освіти;
- Екологічний аудитор;
- Фахівець з управління природокористуванням.
Особи, які вже отримали диплом бакалавра, спеціаліста та магістра з екологічної та непрофільної спеціальності мають можливість здобути освітній ступінь магістра за освітньою програмою 101 “Екологія” в ЧДТУ.
Тривалість навчання – 1 рік 5 місяців. Форма навчання: денна, заочна.
Якщо Ви вирішили вступатидо магістратури, Вам необхідно буде складати єдиний вступний іспит з іноземної мови у формі ЗНО, а для цього — зареєструватись для проходження ЗНО скласти англійську, німецьку, іспанську або французьку мови. Реєстрацію здійснює приймальна комісія одного із закладів вищої освіти, у якому вступник бажає брати участь у конкурсному відборі. Цього року єдиний ступний іспит з іноземної мови мають скласти всі вступники до магістратури зі спеціальносіт 101 “Екологія”. Єдиний вступний іспит з іноземної мови або просто ЗНО з іноземної мови для вступу до магістратури буде проводитись за тією ж програмою, що і для вступу на перший курс на базі повної загальної середньої освіти, окрім частин «Писемне мовлення» та «Розуміння мови на слух». Вступники до магістратури складатимуть лише частини «Читання» та «Використання мови». Результати минулорічного ЗНО не зараховуються — якщо Ви складали минулого року, потрібно обов’язково перескласти. Для детального ознайомлення із програмою вступного випробування з іноземної мови необхідно перейти ха посиланням http://testportal.gov.ua/yevi-2020/.
Цього року документи для вступу до магістраури подаються виключно електронно. За державним замовленням можна подати до 5 заяв, кількість заяв за кошти фізичних та/або юридичних осіб не обмежена. З розкладом вступної компанії можна ознайомитись за ПОСИЛАННЯМ МОН та на сайті приймальної комісії ЧДТУ.
Перелік документів, потрібних для реєстрації для участі у єдиному вступному іспиті з іноземної мови:
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу (оригінал та копії 1, 2 сторінки + 11 (реєстрація) для паперового паспорту, для ID карти – копія карти з обох боків);
- ідентифікаційний код (оригінал та копія);
- диплом бакалавра (спеціаліста, магістра) та додаток до нього — за наявності (оригінал та копії); у разі відсутності диплому – довідка з закладу освіти про орієнтовний термін закінчення та одержання диплому із вказанням шифру напряму підготовки (спеціальності) та назви;
- 4 кольорові фотографії 3х4.
Якщо у Вас виникли додаткові запитання стосовно вступу у магістратуру за спеціальністю 101 “Екологія” звернуться до нас за телефон чи електронною адресою, вказаними у контактних даних внизу сторіки або напишіть нам у Facebook.
Долучайтесь до дружної родини екологів!