Участь в грантовій програмі Університету Грацу (Австрія)

Професор кафедри екології Лобода Олександр активно працює в рамках грантової підтримки на хімічному факультеті, кафедрі квантової хімії Університету Грацу (Австрія) за науково-дослідною тематикою «“QM/QM embedding method development”» («Квантово-хімічні методи моделювання»).
Ефект кооперативності був досліджений на основі енергій міжмолекулярних взаємодій комплексів води з урахуванням теорії збурення четвертого порядку.
В результаті проведеної науково-дослідної роботи були одержані спектри протієвих та дейтерій-вмісних катіонів D(H2O)2+, H(D2O)2+, D(D2O)2+. Також було досліджено особливості спектрів при включенні іонних комплексів в структуру додекаедрального кластера води.
На основі додекаедральної побудови була розроблена математична модель кластероутворення, яка добре узгоджується з фізико-хімічними властивостями води та дає пояснення щодо аномальних властивостей води при температурному режимі близько 4 градусів цельсію (https://chemie.uni-graz.at/en/quantum-chemistry/group-members/)