Міжнародне стажування в Caucasus University Association (Туреччина, м.Стамбул)

У період з грудня 2021 року по січень 2022 року доцент кафедри екології Людмила Ящук проходила підвищення кваліфікації в Caucasus University Association (Туреччина, м.Стамбул) за темою: NEW VISTAS OF TEACHING: INTERNATIONAL APPROACH (Новітні підходи до викладання: міжнародний аспект) .

Обсяг підвищення кваліфікації становив  180 год. з урахуванням специфіки спеціальності «Екологія» Етапи проходження стажування передбачали  ознайомлення та поглиблення знань із наступних напрямків:

• Освітній менеджмент та лідерство як основа ефективного навчального середовища;
  • Сучасні виклики у вищій освіті;
  • Цифровізація як умова розвитку системи освіти;
  • Психолого-методичні засади розвитку викладача ВНЗ;
  • Soft skills для сучасних педагогів;
  • Академічна мобільність для студентів та викладачів;
  • Інноваційна методика викладання еколого-хімічних дисциплін у вищих навчальних закладах.

Під час міжнародного стажування у Стамбулі делегація Черкаського державного технологічного університету здійснила візити  до Університету Нового століття (İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi) та університету Малтепе (Maltepe Üniversitesi), ознайомилися із навчальним процесом, матеріально – технічною базою, особливостями навчання здобувачів освіти в університетах Туреччини.

Під час стажування конкретизовано сучасні виклики вищої освіти та обґрунтовано доцільність застосування новітніх технологій викладання у вищій школі; визначено роль освітнього менеджменту та лідерства у формуванні ефективного навчального середовища; конкретизовано психолого-педагогічні основи професійного розвитку викладача та гнучкі навички сучасного освітянина; розглянуто особливості підготовки фахівців із природничих наук; розширено мережу професійних контактів, сформовано напрями співробітництва і науково-освітнього обміну між університетами.

Міжнародне стажування сприяло встановленню можливості для академічної мобільності студентів та викладачів Черкаського державного технологічного університету в університетах м. Стамбул та

Чудовий  досвід  наукової комунікації та співпраці, отримані компетенції сприятимуть удосконаленню освітнього процесу за спеціальністю «Екологія».