Мислюк Ольга Олександрівна

Кандидат хімічних наук, доцент
Доцент кафедри екології
Е-mail: [email protected]

Науково-педагогічна біографія

   У 1978 році закінчила Ленінградський ордена Трудового Червоного Прапора Технологічний інститут ім. Ленсовета (нині Санкт-Петербурзький державний технологічний інститут (технічний університет) за спеціальністю: хімія і технологія органічного синтезу. Кваліфікація: інженер-хімік-технолог.
     У 1985 році захистила кандидатську дисертацію з хімічних наук.
     У 2001 році отримав вчене звання доцента кафедри екології Черкаського державного технологічного університету.
    Наукові та практичні результати діяльності Мислюк О.О. надруковані більш ніж у 230 наукових працях, у тому числі: у 12 навчальних посібниках, три з яких з грифом МОНУ і 1 з грифом ВР ЧДТУ, та у 180 наукових працях, серед яких 50 статей у фахових виданнях України та 10 у закордонних наукометричних виданнях, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection, 1 авторське свідоцтво, 10 патентів України на корисну модель.

Підвищення кваліфікації:

   2013р. – Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України. Свідоцтво про підвищення кваліфікації 12 СПК 967089 за категорією «Викладач-тьютор дистанційного навчання у ВНЗ ІІІ та ІV рівнів акредитації.

  2014р. – Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України Тема: «Оптимизація та збереження зелених зон міст і селищ як складових екомережі». Сертифікат про підвищення кваліфікації №34-37 від 17.05.2014р.

    2015р. – Міжнародне стажування у Вільнюському технічному університеті Гедимінаса (Литва) в рамках Міжнародного проекту NETCENG “Нова модель третього циклу вищої інженерної освіти у відповідності до рекомендацій Болонського процесу в Білорусії, Росії, Україні”, що відбувається по програмі Tempus.

    2016р. – Стажування на курсі О. Romanko (Ph.D., Senior Research Analyst at IBN Canada, Adjunct Proffessor at University of Toronto) «Introduction to data science, business analytics, big data and artificial intelligence». 

2020 р – Національна академія педагогічних наук України ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Центральний інститут післядипломної освіти, свідоцтво СП 35830447/ 2054-20 

Основні дисципліни, що викладаються

«Геологія з основами геоморфології», «Метеорологія і кліматологія», «Хімія навколишнього середовища», «Інформаційні технології в екомоніторингу» для студентів спеціальності 101 «Екологія» освітнього ступеню «бакалавр».

«Системний аналіз якості навколишнього середовища»,  «Аналіз і оцінка екологічного ризику» та «Геоінформаційні системи в екології» для студентів спеціальності 101 «Екологія» освітнього ступеню «магістр».

Основні навчально-методичні праці

1. Мислюк О., Хоменко О. Геологія з основами геоморфології. Навчальний посібник (гриф Вченої ради ЧДТУ).  – Черкаси: ЧДТУ, 2018.
2. Мислюк О. Основи хімічної екології. Навчальний посібник (гриф МОНУ). – К.: Кондор, 2012.
3. Мислюк О. Практикум з хімічної екології. Навчальний посібник (гриф МОНУ)  – К.: Кондор, 2012.
4. Мислюк О. Метеорологія і кліматологія. Навчальний посібник (гриф МОНУ) – К.: Кондор, 2012.
5. Мислюк Є., Мислюк О. «Приклади і задачі з курсу процесів та апаратів техноекології». – Черкаси, ЧДТУ, 2012.
6. Геологія з основами геоморфології. Практикум для студентів екологічних спеціальностей. /Мислюк О., Дубровська Г. та ін. – Черкаси, ЧДТУ, 2005.
7. Мислюк О., Мислюк Є. Метеорологія і кліматологія. Практикум (гриф МОНУ). – Черкаси: ЧДТУ, 2004.

Сфера наукових інтересів

– еколого-гігієнічний моніторинг об’єктів навколишнього середовища;
– екологічна безпека;
– екологічна освіта.

Основні наукові досягнення та здобутки

Відповідальний виконавець НДР по держбюджетній темі № 128-00 «Визначення впливу забруднювачів на стан довкілля та розробка ключових елементів реєстру».
Виконавець по д/б темам:
– №147-03 «Створення регіонального реєстру забруднюючих викидів та їх переносу»,
– № 157-06 «Екологічний моніторинг здоров’я дитячого населення м. Черкаси»,
– №183-09 «Оцінка і прогнозування еколого-гігієнічних аспектів стану води Кременчуцького водосховища».
Учасник міжнародного проекту «Екоініціатива збереження довкілля міської набережної Черкас спілкою релокованих та місцевих громадських організацій», який реалізується громадською організацією «Асоціація «Відродження та розвиток» (ГО АВТР) в рамках загальної «Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні» (Environmental Policy and Advocacy Initiative for Ukraine (EPAIU)), що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» (МФВ) за фінансової підтримки Швеції.
Учасник міжнародного проекту «Think Tank ERUkA» – аналітичного центру щодо підготовки та координації міжнародних проектів на базі Університету сталого розвитку міста Еберсвальд (Німеччина) за напрямком: «Socio-ecological management of ecosystems» (Соціально-екологічне управління екосистемами).

Інші види діяльності

Гарант освітньо-професійної програми “Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокорисутвання” здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та член групи розробників освітньо-професійної програми “Екологія та охорона навколишнього середовища” другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 101 «Екологія».
Член Вченої Ради факультету технологій, будівництва та раціонального природокористування.
Член комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря агломерації Черкаси.
Член комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря при Черкаській обласній держаній адміністрації.
Член Черкаського обласного осередку Міжнародної громадської організації «Міжнародна асоціація екологів університетів».

Основні наукові праці

Участь у конференціях

Основні наукові результати доповідались на міжнародних, всеукраїнських науково-технічних конференціях і симпозіумах: V спеціалізований міжнародний екологічний форум «ЕКО ФОРУМ – 2021». (м. Запоріжжя, 2021 р.), I Міжнародна інтернет-конференція «Екологічна безпека – сучасні напрямки та перспективи вищої освіти» (м. Харків, 2021 р.), І Міжнародна науково-практична конференція «Environment Recovery and Reconstruction: War Context» ( Полтава, 2022 р.), Міжнародна наукова конференція «Регіональні проблеми охорони довкілля та збалансованого природокористування» (Одеса, 2022р.), XI International scientific and practical conference «Modern scientific potential» (Sheffield, S Yorkshire, Великобританія, 2015); Международная научно-техническая конференция «Промышленная экология» (Минск, 2015); 19th Conference of Junior Researchers «Science – Future of Lithuania» Environmental Protection Engineering (Vilnius, 2016); ХIV Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми екологічної безпеки» (Кременчук, 2016); 20th Conference of Junior Researchers «Science – Future of Lithuania» Environmental Protection Engineering (Vilnius, 2017).

Перелік нагород та заохочень

За плідну науково-педагогічну діяльність, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління нагороджена почесними грамотами ЧДТУ, почесною грамотою Черкаської обласної державної адміністрації (№ 6845) та подякою Міжнародної асоціації екологів університетів.

В 2022 році нагороджено Подякою Міністерства освіти і науки України “За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність”.