🔻27 жовтня 2021 року в рамках проведення заходів щодо популяризації принципів академічної доброчесності на кафедрі екології відбулася зустріч здобувачів вищої освіти спеціальності 101 «Екологія» бакалаврського рівня пілготовки з гарантом програми Мислюк О.О. та викладачами кафедри – Ящук Л.Б. та Єгоровою О.В.
🔻 Під час зустрічі Гарант ОП розповіла студентам про вимоги сучасної освітньої парадигми – студентоцентризм, наголосила на роль студентів у внутрішньому забезпеченні якості освіти та на дотриманні академічної доброчесності, зауваживши, що академічна доброчесність та етика академічних взаємовідносин повинна мати місце між усіма учасниками освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової діяльності.
🔻Після виступу гаранта освітньої програми доцент кафедри екології Людмила Ящук обговорила зі добувачами основні положення ст. 42 Закону України «Про освіту» та чинний у ЧДТУ Кодекс академічної доброчесності, пояснила суть академічної доброчесності, донесла інформацію про існування ряду документів, які містять політику, стандарти та процедури дотримання академічної доброчесності в ЧДТУ. Також здобувачі вищої освіти дізналися про існування скриньки, на яку кожен із учасників освітнього процесу може надіслати електронного листа з побажаннями з приводу реалізації принципів академічної доброчесності у начальному закладі.
🟢 Здобувачі навчилися розділяти поняття етичних і юридичних аспектів концепції академічної доброчесності, дізналися, як можна виявити факт її порушення і що робити в разі звинувачень у невиконанні норм академічної доброчесності, а також торкнулись таких важливих питань, як: правила академічної доброчесності в ЧДТУ; основні поняття академічної доброчесності та їх тлумачення; основні правила цитування та посилання при написанні наукових текстів.
🟢 Предметом подальшого обговорення під час зустрічі були питання академічного плагіату. Старший викладач Єгорова О.В. донесла до відома здобувачів вищої освіти «Положення про перевірку академічних і наукових робіт на плагіат» і «Порядок перевірки кваліфікаційних робіт на плагіат», які діють у ЧДТУ, розповіла про програму Unicheck, що використовується в університеті для перевірки студентських бакалаврських і магістерських робіт на антиплагіат та продемонструвала її практичне використання.
👨💻 Серед студентів ця тема викликала інтерес і жваву дискусію, а також розуміння того, що дотримуватися академічної доброчесності потрібно кожному.
✍️ Наприкінці зустрічі здобувачам було запропоновано підписати Декларацію академічної доброчесності та пройти анонімне анкетування щодо розуміння питань академічної доброчесності і плагіату.
#екологіяЧДТУ
