
Загально-екологічна практика студентів групи ЕК-13 під керівництвом доцента кафедри екології Людмили Жицької
Людмила Жицкая продовжується. Опанувавши методику вивчення ценозів лісової рослинності та профілів лісових ґрунтів на ділянках Дахнівського лісництва, ДП Черкаський лісгосп, студенти спеціальності «Екологія» провели дослідження умов зростання, життєвості та різноманіття видів гідрофітної й псамофітної рослинності прибережних локалітетів, а також культурфітоценозів парків і сквериків набережної Дніпра.

Територія дослідження, протяжність якої становила 12 км вздовж річки, мала широкий спектр природної псамофітної рослинності, серед яких трав’янисті види: Poa compressa L., Carex аrеnаrіа та С. Colchica, Calamagrostis epigeios L., Centaurea diffusa Lam., Oenothera biennis L., Trifolium arvense, Echium vulgare L.,тощо; різновиди тополь: Populus nigra, Populus pyramidalis, Populus deltoides, Populus alba, види верб: Salix caprea L., Salix fragilis, Salix alba, Salix alba та інші види дерев, що зростають в умовах переважаючої посухи, а також ділянки гідрофітної рослинності з очеретом звичайним, рогозом вузьколистим та осокою.

Приємно здивували студентів окультурені ділянки біля міських пляжів з декоративними видами рослин, в тому числі й квіткових. Відвідали екологи і парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва «Долину троянд».

Занепокоєння викликали ділянки паркової зони «Річкового вокзалу», що піддається значному антропогенному тиску (територія витоптана та засмічена), особливо на ділянці з переважанням тополево-каштанових видів дерев біля причалу.

Екологи склали списки видів рослин, зафіксували їх рясність на ділянках дослідження, визначили види едифікатори, які панують у фітоценозах, встановили відсоток впровадження інвазійних видів рослин у культуру парків та придорожніх територій і їх роль у фіксації ґрунту, зробили відповідні записи та фото.

Результати дослідження будуть покладені в основу звітної документації із загально-екологічної практики, а висновки, у разі необхідності, надані в КП «Дирекція парків» та Управління екології і природних ресурсів ЧОДА.