Навчальна екскурсія до Боярської лісової дослідної станції

👉19 червня 2025 року відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування «Боярська лісова дослідна станція» привітно зустрів здобувачів вищої освіти зі спеціальностей «Лісове господарство», «Екологія» та «Технології захисту навколишнього середовища» й провів навчальні екскурсії та майстер-класи у своїх науково-дослідних та аналітичних лабораторіях.
👉Разом із завідувачкою кафедри лісового господарства та раціонального природокористування Інгрідою Чемерис, професором Людмилою Білик, доцентом Світланою Ключкою та доцентом кафедри екології Людмилою Жицькою і завідувачкою лабораторіями кафедри Любовʼю Плахотнею студенти-екологи та лісівники прослухали лекції начальника відділу аналітичного контролю Людмили Гулої та начальника відділу лісопатології Наталії Петриченко щодо умов збирання, зберігання і пророщування насіння та вирощування саджанців у лісовому господарстві й можливими інфекційними, грибковими зараженнями й ураженнями шкідливою ентомофауною лісу. Також ознайомились з нормативно-законодавчою базою України в лісовому насінництві, зокрема: «Про лісові репродуктивні ресурси», «Настановою з лісового насінництва», «Правилами відтворення лісів» й відвідали аналітичну лабораторію, лабораторію пророщування насіння і лабораторію мікології. Начальник Донецької лісової лабораторії Тетяна Протас ознайомила учасників заходу із системою ведення лісового насінництва, догляду за ділянками лісотвірних порід та плюсовими насадженнями, умовами проектування, технічного приймання, обліку та оцінки лісокультурних об’єктів, що є важливим в екології лісу та умов формування лісових біоценозів. Студентів зацікавили також журнали реєстру лісових генетичних резерватів та Державного реєстру плюсових дерев Черкаської області, які є необхідними для збереження аборигенних видів дерев та природного біорізноманіття видів.
👉Досить цікавою була лекція начальника науково-дослідної лаборатої біотехнології рослин Оксани Чорнобров щодо мікроклонального розмноження, в основу якого покладено безстатеве вегетативне розмноження рослин в культурі «in vitro», що сприяє збереженню генетично однорідного посадкового матеріалу. А проведені з нею майстер-класи не залишили байдужими учасників, адже кожен мав змогу взяти участь в експерименті на базі лабораторій установи.
👉Ознайомча екскурсія, що проведена заступником директора підрозділу ЛДС Олесандром Мельником, була направлена на ознайомлення студентів із центром контролю системи виявлення та реагування на лісові пожежі в масивах ВП НУБІП «України», що є важливим для організації охорони лісів, особливо в пожежонебезпечний період, а також на роботу лісівників щодо лісозаготівлі й навчання їх на тренажері форвестер, на якому мали змогу потренуватись і наші студенти.
✅Для студентів екологів заняття були проведені в рамках освітніх компонент «Загальна екологія та сталий розвиток», «Ландшафтна екологія» та «Ознайомчої», «Навчально-ознайомчої» та «Загально-екологічної» практик.
👏Висловлюємо окрему подяку профспілковій організації ЧДТУ та голові профкому Василю Загородньому за сприяння в організації екскурсійної поїздки.
21
22
1
6
8
9
10
11
4
12
13
14
15
7
3
16
2
18
19
previous arrow
next arrow