
Здобувачі спеціальності «Екологія», груп ЕК-30 та ЕК-20, під керівництвом доцента кафедри екології Людмили Жицької, провели виїзне практичне заняття та виконали роботи в польових умовах на ділянках Дахнівського лісництва в межах вивчення курсів «Ґрунтознавство» та «Ґрунтознавство і охорона земель». Тематика практичних занять: «Вивчення ґрунтового профілю сірих лісових грунтів та їх характеристика» і «Вплив ґрунтово-кліматичних умов територій на розвиток рослинності» також тісно пов’язана з темами «Ознайомчої» та «Загально-екологічної» практик здобувачів вищої освіти щодо вивчення лісових дібров, які формуються на родючих опідзолених чорноземах та сірих лісових ґрунтах, в зонах мішаних лісів лісостепової зони.

Майбутні екологи встановили географічне положення обраної ділянки в північно-східній частині лісу, геоморфологічні умови території, надали характеристику мікрорельєфу рівнинної ділянки обстеження, виконали прокопи. Після зачистки сторін розрізу студенти зафіксували шари ґрунтового розрізу та їхні індекси, переходи та колір, провели необхідні польові дослідження з використанням експрес-приладів та хімічних реактивів, визначили показники температури, вологості, структури ґрунту, рН, відібрали проби для подальших фізико-хімічних досліджень. Повернувши ділянку досліджень до початкового стану, студенти приступили до вивчення лісових угруповань.

На визначеній пробній площі лісу було пораховано кількість видів лісових насаджень, встановлено форму деревостану, зімкнутість крон, вертикальну структуру лісового ценозу та ярусність, розмаїття видів рослин.

Під час досліджень екологи також навчились правильно користуватись висотоміром та мірною вилкою для визначення висоти та діаметру стовбурів дерев, що важливо для проведення такого типу досліджень, та встановили, що на виділі зростає переважно дуб і менш поширені супутні широколистяні породи: клен, липа, ясен, граб тощо.